Památky a zajímavosti

Nábřeží řeky Limmat a Grosmünster. Curych, Švýcarsko.
Večerní pohled na nábřeží řeky Limmat a Grosmünster.

Církevní stavby

Grossmünster

Kostel v centru Starého Města na východním břehu řeky Limmat, na náměstí Zwingliplatz, zastávka tramvají „Zürich Helmhaus“. Románská bazilika původně z dvanáctého století s gotickými věžemi.
Více informací o Grossmünsteru

Fraumünster

Münsterhof 2, kostel v centru Starého Města na západním břehu řeky Limmat, naproti Fraumünsteru přes řeku je Wasserkirche, Helmhaus a za ním Grossmünster. Fraumünster je gotický kotel jehož zajímavostí jsou okna s vitrážemi od Marca Chagalla a Augusta Giacomettiho.
Více informací o kostelu Fraumünster

Kostel sv. Petra (St. Peter)

St Peterhofstatt, v centru Starého Města, na západním břehu řeky Limmat. Kostel s největším hodinovým ciferníkem (průměr 8,7 m) v Evropě.
Více informací o kostele sv. Petra

Wasserkirche

Wasserkirche (česky „vodní kostel“) je protestanský kostel stojící na nábřeží Limmatquai na východním břehu řeky Limmat.
Více informací o kostele Wasserkirche

Predigerkirche

Predigerkirche je protestanský kostel stojící na náměstí Predigerplatz v centru Curychu, na východním břehu řeky Limmat.
Více informací o kostele PredigerkircheMuzea a galérie

Muzeum designu (Museum für Gestaltung)

Ausstellungsstrasse 60, asi čtyři sta metrů severně od hlavního nádraží. Muzeum designu a užitého umění.
Více informací o Muzeu designu

Landesmuseum

Museumstrasse 2. Švýcarské národní muzeum najdeme v parku Platzspitz přímo naproti hlavnímu vlakovému nádraží. Muzeum představuje historii i současnost Švýcarska.
Více informací o Landesmuseu

Kunsthaus

Heimplatz 2, v centru města, východně od Grossmünsteru. Muzeum umění představující jak středověké tak zejména moderní umění najdeme zde například díla Muncha a Picassa.
Více informací o Kunsthausu

Muzeum hodin (Uhrenmuseum Bayer)

Bahnhofstrasse 31. Malé muzeum s jednou z největších a nejzajímavějších sbírek hodin. Vstupné 8 CHF.
Více informací o Muzeu hodin

Parky a zahrady

ZOO

Zürichbergstrasse 221, asi 2,5 km východně od hlavního nádraží, dostaneme se tam tramvají č. 6 (od hlavního nádraží) a 9 a bus č. 39, zastávka „ZOO“. Místní zoologická zahrada se zajímavými expozicemi a více než 260 druhy zvířat. Více informací o ZOO Zürich

Botanická zahrada

Zollikerstrasse 107, asi 2,7 km jihovýchodně od hlavního vlakového nádraží, zastávka MHD „Botanischer Garten“. Botanická zahrada curyšské univerzity. Vstupné zdarma.
Více informací o curyšské botanické zahradě
Různé

Lindenhof

Návrší v centru města, na levém břehu řeky Limmat, s hezkým výhledem na centrum Curychu. Zde bylo nejstarší doložené osídlení v oblasti.
Více informací o Lindenhofu

Bahnhofstrasse

Známá obchodní třída plná luxusní obchodů a bank vedoucí západní částí Starého Města od curyšského hlavního vlakového nádraží k Curyšskému jezeru.
Více informací o Bahnhofstrasse