Památky a zajímavosti

Nábřeží řeky Limmat a Grosmünster. Curych, Švýcarsko.
Večerní pohled na nábřeží řeky Limmat a Grossmünster.
Grossmünster

Kostel v centru starého města na pravém břehu řeky Limmat, na náměstí Zwingliplatz, zastávka tramvají „Zürich Helmhaus“. Románská bazilika původně z dvanáctého století s gotickými věžemi. Vstupné na věž 4 CHF.

Fraumünster

Stadthausquai, kostel v centru Starého Města na levém břehu řeky Limmat, naproti Fraumünsteru přes řeku je Helmhaus a za ním Grossmünster. Fraumünster je gotický kotel jehož zajímavostí jsou barevná okna od M. Chagalla a A. Giacomettiho.

Bahnhofstrasse

Známá obchodní třída plná luxusní obchodů a bank vedoucí západní částí Starého Města od curyšského hlavního vlakového nádraží k Curyšskému jezeru.
Více o ulici Bahnhofstrasse

Landesmuseum

Museumstrasse 2. Švýcarské národní muzeum najdeme v parku Platzspitz přímo naproti hlavnímu vlakovému nádraží. Muzeum představuje historii i současnost Švýcarska. Vstupné je 10 CHF.
http://www.musee-suisse.ch/Museum designu (Museum für Gestaltung)

Ausstellungsstrasse 60, asi čtyři sta metrů severně od hlavního nádraží. Muzeum designu a užitého umění. Vstupné 12 CHF.
http://www.museum-gestaltung.ch/

Lindenhof

Návrší v centru města, na levém břehu řeky Limmat, s hezkým výhledem na centrum Curychu. Zde bylo nejstarší doložené osídlení v oblasti.

Kostel sv. Petra (Peterskirke)

Schlüsellgasse, v centru Starého města, na západním břehu řeky Limmat. Kostel s největším hodinovým ciferníkem (průměr 8,7 m) v Evropě.

Kunsthaus

Heimplatz 2, v centru města. východně od Grossmünsteru. Muzeum umění představující jak středověké tak zejména moderní umění najdeme zde například díla Muncha a Picassa. Vstupné 15 CHF.
http://kunsthaus.ch

ZOO

Zürichbergstrasse 221, asi 2,5 km východně od hlavního nádraží, dostaneme se tam tramvají č. 6 (od hlavního nádraží) a 9 a bus č. 39, zastávka „ZOO“. Místní zoologická zahrada se zajímavými expozicemi a více než 260 druhy zvířat. Vstupné 22 CHF
http://zoo.chBotanická zahrada

Zollikerstrasse 107, asi 2,7 km jihovýchodně od hlavního vlakového nádraží, zastávka MHD „Botanischer Garten“. Botanická zahrada curyšské univerzity. Vstupné zdarma.
http://www.bguz.uzh.ch/

Muzeum hodin (Uhrenmuseum Bayer)

Bahnhofstrasse 31. Malé muzeum s jednou z největších a nejzajímavějších sbírek hodin. Vstupné 8 CHF.
http://www.beyer-ch.com/museum/